Przed zakupem swojej wymarzonej biżuterii,  warto zapoznać się z zasadami  jak o nią dbać. Każdy metal, kamień lub tkanina wymagają specjalnego podejścia żebyśmy mogli się cieszyć naszą wymarzoną biżuterią jak najdłużej.

 - Jeśli biżuteria jest wykonana z kamieni, które są np dobarwiane, galwanizowane, napylane tytanem należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, detergentami czy kosmetykami. Kamień może nieodwracalnie utracić swój kolor lub powłokę.

 - W biżuterii nie należy się kąpać ani spać. Elementy wystające mogą się złamać lub uszkodzić, elementy przyklejane - potrafią się odkleić.

  - Bardzo ważne jest, żeby przed zakupem biżuterii z kamieni naturalnych zapoznać się z jego cechami i właściwościami. Niektóre kamienie są np bardzo kruche i trzeba na nie szczególnie uważać, inne potrzebują kontaktu z wodą jeszcze inne potrafią zmatowieć lub utracić swoją barwę.

 - Powłoki takie jak złocenie, srebrzenie , rodowanie, piaskowanie, tytanowanie czy grawer, mogą ulec wytarciu podczas eksploatacji. W szczególności złocenie wykonane na srebrze, metalu lub miedzi. Jest to proces nieodwracalny - pomoże  tylko ponowne położenie powłoki .

 - Nie noszoną biżuterię najlepiej przechowywać w szkatułkach na biżuterię, woreczkach lub szufladzie ( nie trzymamy biżuterii np w łazience gdzie jest wilgotne powietrze, bransoletek na żyłkach sylikonowych na słońcu itp ) .

 - Biżuterię ze srebra najlepiej zapakować tak aby ograniczyć jej dostęp powietrza  co spowolni proces utleniania się ( srebro wtedy ciemnieje.) Jeśli mamy już biżuterię ze srebra, która zrobiła się czarna można ją łatwo doczyścić - są dostępne specjalne płyny i szmatki ,które nam w tym pomogą.

 - Biżuteria jest zazwyczaj delikatna i  będzie się z czasem zużywać, żyłka sylikonowa może się przerwać, linka stalowa lub łańcuszek przetrzeć . Zalecamy ( w zależności od użytkowania ) odświeżanie co jakiś czas poprzez przewleczenie na nową żyłkę lub linkę , sprawdzenie czy np ogniwka łańcuszka przy zapięciu nie są przetarte. Takie naprawy można wykonać np w specjalistycznych sklepach z akcesoriami do wyrobu biżuterii lub sklepach jubilerskich.

Jeśli macie Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt .

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl